Vycházející žáci 2016-2017

V letošním roce z naší školy odejde 62 žáků – k deváťákům se přidali i ti, kteří ukončili docházku v nižších ročnících, a žáci z pátých tříd, kteří budou pokračovat ve studiu na víceletém gymnáziu. Letos se poprvé konaly jednotné státní přijímací zkoušky na střední školy ve dvou termínech. Žákům se započítával lepší výsledek testů. Hlavní kritéria k přijetí na SŠ si však určovali jejich ředitelé, a tak si všichni vycházející nakonec našli svůj obor na střední škole, kam po prázdninách nastoupí. Škála škol je široká – 33 škol nejen z našeho kraje, ale i z krajů sousedních. Nejvíce žáků zůstává studovat ve Velké Bíteši na místní střední škole, pak následuje SŠ technická a ekonomická v Brně. Následující grafy přehledně ukazují, kam naši žáci odcházejí. Budoucím studentům přeji, aby vědomosti nabyté na naší škole úspěšně používali.

Mgr. Marie Vlčková, výchovná poradkyně