Volby do školské rady

V souvislosti s koncem funkčního období členů školské rady a v souladu s volebním řádem vyhlašuje ředitelka školy Volby do školské rady, které se uskuteční dne 9. 1. 2019 od 14 hodin ve sborovně budovy školy Sadová 579. Školská rada se zřizuje při základních, středních a vyšších odborných školách. Je orgánem školy, který umožňuje zákonným zástupců nezletilých žáků a studentů, pedagogickým pracovníkům, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy. Třetinu členů školské rady jmenuje zřizovatel, třetinu volí zákonní zástupci nezletilých žáků a třetinu volí pedagogičtí pracovníci školy. Kandidáty na členy školské rady se mohou stát zletilé osoby navržené kýmkoliv ze zákonných zástupců žáků školy, přičemž zákonný zástupce může za kandidáta navrhnout i sám sebe. Návrhy na kandidáty lze volební komisi podávat nejpozději 14 dní přede dnem konání voleb. Zveřejnění výsledků voleb bude umístěno na nástěnce školy a internetových stránkách školy.