Výchovný koncert

Stejně jako v minulých letech i letos k nám zavítali dva hudebníci z Karlových Varů - Mgr. Milan Parnahaj a Josef Šlik. Ve čtvrtek 16. března 2017 se sál Kulturního domu rozezněl tóny výchovného koncertu.

Letošní pořad pro první stupeň měl název Písničkový kolotoč. A jak to na kolotoči bývá, pořádně jsme se zatočili! Písničkové kolo nás provedlo interaktivní formou spolupráce interpret-divák teorií o tom, co je píseň. Děti zpívaly, tleskaly, odpovídaly na zvídavé otázky. Vše bylo doprovázeno poutavou projekcí.

Vystoupení dvojice Milan Parnahaj a Jiří Šlik bylo ukázkou perfektně zvládnutého a do detailů promyšleného výchovného koncertu i v pořadu pro druhý stupeň zaměřeného tentokrát na žánry populární hudby blues, reggae, pop a hip hop. Videoprojekce koncertů významných zpěváků a hudebních skupin střídala především bravurní hra na kytaru a zpěv při tzv. half-playbacku. Vše prolínal poutavý výklad seznamující žáky s rysy daných hudebních žánrů.

Můžeme se jen těšit na další spolupráci.

Mgr. Simonová Zdeňka