Šachový turnaj

Ve čtvrtek 16. března 2017 se v rámci školní družiny uskutečnil na prvním stupni naší základní školy šachový zápas – simultánka. Podstata tohoto utkání spočívá v tom, že jeden hráč hraje současně proti více hráčům najednou. V našem případě to byl pan školník Jan Esterka, který prokázal, že je zdatným šachovým hráčem.

Zápasu se zúčastnilo sedmnáct dětí z 1. - 5. ročníku ZŠ. Milým překvapením pro nás bylo, že se jej zúčastnila i dívčí populace, nejmladší účastnicí byla Bára Kolomazníčková, která pro toto odpoledne získala titul šachové princezny. V první části tzv. klasické partii se z vítězství radovali Standa Pelán (žák 1. třídy) a Vojta Kučera (žák 2. třídy), v druhé části šachového odpoledne získali prvenství rovněž výše jmenovaní chlapci.

Turnaj proběhl ve výborné atmosféře a všichni se radovali z příjemně prožitého dne.

Bc. Richard Kučera