Exkurze Mohelno

V pátek 26. května se žáci 7. ročníků společně s učiteli přírodopisu vydali na každoroční exkurzi do Kralic nad Oslavou a následně na Mohelenskou hadcovou step. V Kralicích si poslechli výklad o období Jednoty bratrské, prohlédli místní muzeum a navštívili kostel. Zbytek dne už strávili na stepi a v jejím okolí. Tady žáci se svými vyučujícími prošli nejrůznější ekosystémy a pozorovali, co v nich roste či žije. Na vlastní uši mohli slyšet zpěv skřivana nebo cvrkot cvrčka. Někteří měli štěstí a viděli i vzácného sysla obecného a ještěrku zelenou. Přesvědčili se, jaké zvláštní a jedinečné území mají ve svém blízkém okolí. Svá pozorování a zjištěné informace žáci ve skupinkách zaznamenávali do pracovních listů, které si pak v hodinách společně vyhodnotili.

Za vyučující přírodopisu Mgr. Alena Bílková