Velká Bíteš

Aktuality

Program o zdravém stravování

22. 3. 2018 jsme využili nabídky vzdělávací agentury Edhance z Ústí nad Labem, aby nám její lektorky předvedly vzdělávací program Nestlé pro zdraví dětí. Je to projekt na podporu vzdělávání dětí v oblasti výživy a zdraví, motivuje děti k osvojení zásad vyváženého stravování a k pohybovým aktivitám.

Žáci 3. ročníku absolvovali modul Pestrá strava, kde pomocí pracovních listů zjistili, jaké živiny potřebuje naše tělo a co by měl obsahovat zdravý talíř.

Žáci 7. a 8. ročníku se zúčastnili modulu Vyvážená strava, který prostřednictvím interaktivní tabule nebo počítačové prezentace upozorňoval na rizika nevhodného stravování, zopakovali si učivo o prospěšnosti živin a zjišťovali původ potravin.

Přestože pro každou třídu bylo vyčleněno jen 45 minut, bylo zřejmé, že žáky tento způsob výuky bavil.

Mgr. Markéta Velebová

450452453454455456457458459451

Anketa

Využíváš elektronickou žákovskou knížku?
Výsledky

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Učebna v přírodě
  • Příroda velkobítešska
  • Ověřená firma
Nahoru