Doprovodný program cyklistického závodu

Žáci základní školy připravili pro diváky cyklistického závodu Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš doprovodný program.

Pro zájemce byly připraveny rotopedy, na kterých se procvičovaly především děti. Chlapci zase stříleli na florbalovou branku.

Na dalším, speciálním rotopedu jsme soupeřili s cyklisty o to, kdo ujede během závodu větší vzdálenost. Cyklisté ujeli v čase vítěze 162 km, naše snažení vyneslo 124.57 km. Ve srovnání s loňským rokem (103 km) jsme se polepšili.

Během závodu na různých rotopedech našlapal Tomáš 60 a Mirek 40 kilometrů.

Během závodu byly vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže KOLO A JÁ. Žáci soutěžili v kategoriích 1. až 3., 4. až 6. a 7. až 9. třída. Vítězi těchto kategorií se stali Klára Kotlanová ze 2.B, Anna Holánková ze 4.C a Monika Havlišová z 8.B.

Cenu žákovského parlamentu získal Štěpán Sebastian Sokol z 1.B.

Absolutní vítězkou se stala a cenu starosty obdržela Monika Havlišová z 8.B.

Mgr. Zdeněk Strašák