Páťáci nocovali ve škole

Sliby se mají plnit nejen o Vánocích, takže více než s měsíčním zpožděním proběhla z pátku 11. 5. 2018 na sobotu "Noc bez Andersena".  Ten si musí počkat na příští rok.  Naše opožděná noc se nesla v duchu díla našeho spisovatele a romantika, Jaroslava  Foglara.

Již dříve jsme se seznámili s některými jeho knihami, ať již v původní či zfilmované úpravě.  Povídali jsme si o jeho ideálech kamarádství, statečnosti, pomoci ostatním, touze naučit se něco víc a prožít dobrodružství.

Celý večer byl ve znamení plnění upravených !bobříků" – znalostí (poznávání rostlin), přátelství (spolupráce ve skupinách), lovu (papírové zvěře v nočním terénu), pátrání (hledání ukrytých zpráv), předávání zpráv na dálku (bez mobilu), zdatnosti (malý parkur), odvahy (cesta nocí za hvězdami), hladu (žádné sladkosti :-)).

Děti získaly nejen další vědomosti, ale poznaly ještě lépe kamarády a také samy sebe.

Mgr. Táňa Filipová