Okresní kolo v přespolním běhu a vítězství Sofie Padyšákové

010Ve středu 5. 10. 2016 se ve Žďáře nad Sázavou konalo okresní kolo v přespolním běhu základních škol a víceletých gymnázií. Těchto závodů se zúčastňují i naši žáci, v každé kategorii smí závodit 6 dětí příslušné školy a do celkového pořadí se počítají vždy 4 nejlepší umístění daného družstva.

Výborného výsledku dosáhlo hned naše první startující družstvo mladších dívek, které se v konkurenci 16 škol z celého okresu umístilo na 2. místě. Tímto si vybojovalo postup do krajského kola, které se koná příští čtvrtek. Mezi jednotlivci dosáhla obrovského úspěchu Sofie Padyšáková, která si mezi 88 startujícími doběhla pro 1. místo a obhájila tak své loňské prvenství, což se žádnému žáku z Velké Bíteše dosud nepodařilo.

Na další výborné výsledky dosáhly ještě Karolína Balejová (10. místo), Dominika Svobodová (s pádem 12. místo), Natálie Dočkalová (17. místo), Aneta Ventrubová, Anna Dvořáčková (25, resp. 26. místo).

Zde musíme ještě vyzvednout čin Leony Matyášové - v průběhu závodu se stále pohybovala na předních místech, když jedna ze soupeřek, která běžela vedle ní, zkolabovala. Lea neváhala ani vteřinu, odstoupila ze závodu a ihned se snažila soupeřce pomoci.

Složení družstev:

• Děvčata 6.+7. roč. - 2. místo (postup do krajského kola)
    Sofie Padyšáková, Aneta Ventrubová, Dominika Svobodová, Karolína Balejová, Anna Dvořáčková, Iveta Pospíšilová
  • Děvčata 8.+9. roč. – 11. místo
    Natálie Dočkalová, Leona Matyášová, Petra Procházková, Adéla Dufková, Eliška Pospíšilová, Beáta Kupská
  • Chlapci 6.+7. Roč. – 12. místo
    Michal Uherka, Michal Tvrdoň, Michal Pavlíček, Daniel Sláma, Matěj Chládek, Ondřej Hotárek
  • Chlapci 8.+9. roč. – 14. místo
    Lukáš Fousek, Vojtěch Kment, Tomáš Mahel, Ondřej Prchal, Tadeáš Matoušek, Pavel Drápela

Mgr. Naďa Malcová a Mgr. Daniel Ubr
učitelé Tv