Školní knihovna

„Knihy jsou školou, a to školou všestrannou, školou pro mládež i dospělé, kde učí mnoho moudrých učitelů.“
Karel Havlíček Borovský

I v naší základní škole lze zavítat do školní knihovny a vybrat si knížku, při jejímž čtení strávíte příjemné chvíle, nebo si s její pomocí vypracujete referát určený do některé z vyučovacích hodin.

Počet knih je stále doplňován – celoročně dle nabídky různých nakladatelství, např. Albatrosu, Fragmentu aj., ale i jednorázově – výběrem a nákupem mnoha titulů v různých knihkupectvích.

Mezi knihami k vypůjčení najdete jak nejrůznější encyklopedie (přírodopis, historie, osobnosti aj.), tak i prózu, poezii a drama.

Provozní řád školní knihovny

• Výpůjční doba – pondělí od 9.40 do 10.00 hodin. Po domluvě kdykoliv.
  • Žák si může vypůjčit libovolný počet knih.
  • Knihy se vrací po přečtení nebo prostudování v co možná nejbližším termínu.
  • Pokud někdo knihu ztratí nebo viditelně poškodí, uhradí finanční částku odpovídající její pořizovací ceně.
  • V místnosti školní knihovny se žák věnuje výběru knih, nesvačí, neodkládá si zde aktovku.

Mgr. Renata Pohanková
správce školní knihovny

Kolik času denně průměrně věnuješ přípravě do školy?
nepřipravuji se - 28.6%
cca 15 minut - 4.8%