Návštěvy v městské knihovně

„Kniha je nejlepším přítelem. Jsme knihami spojeni s duchem všech národů a dob.“
T. G. Masaryk

Již tradičně žáci 6. a 7. ročníku v rámci výuky předmětu český jazyk a literatura na podzim navštěvují městskou knihovnu. Ani letošní školní rok není výjimkou.

Šesťáci se seznamují s fungováním knihovny, dozvídají se, jak jsou knihy v knihovně řazeny a uspořádány – literatura pro děti, mládež a dospělé, či jak je vyhledávat v on-line katalogu knih.

Sedmáci si zopakují, popř. doplní učivo o pověstech, sami vymýšlejí příběh na základě zadaných klíčových slov. Zhlédnou také pověst o panně Lidmile, která byla z lásky uvězněna v bítešské kostelní věži, vyzkouší si i „tvoření“ pověsti ústním předáváním informací.

Doufáme, že žáci vždy stráví příjemnou vyučovací hodinu v jiném než školním prostředí a že se i sami budou do knihovny vracet jako čtenáři.

Za učitelky českého jazyka a literatury Mgr. Renata Pohanková