Kam po ukončení základní školy?

Tuto otázku řeší každým rokem žáci devátých tříd. A učitelé, rodiče i jejich kamarádi se jim snaží co nejlépe poradit. Konečné rozhodnutí je však jen na nich.

Před třídními schůzkami 31. 10. 2018 jsem seznámila rodiče vycházejících žáků s průběhem přijímacího řízení na střední školy v letošním školním roce, více informací mohou rodiče i žáci získat na webových stránkách naší školy.  V hodinách praktických činností jsem uspořádala besedu se zástupci místní střední školy. S dosud nerozhodnutými žáky jsem jela 8. listopadu na Veletrh středních škol, který se konal ve Žďáře nad Sázavou. Volná místa v autobuse doplnili žáci  z osmých tříd, kteří již přemýšlí o tom, jakou střední školy by si měli po ukončení ZŠ vybrat. Mnohé střední školy pořádají Dny otevřených dveří, kam zvou žáky i jejich rodiče. Naši žáci se ještě zúčastní exkurze do místních podniků, někteří navštíví Den techniky v Středním odborném učilišti Kuřim. Všemi těmito aktivitami jim chceme jejich nelehké rozhodování usnadnit.

výchovná poradkyně Mgr. Marie Vlčková

Ohlasy žáků na zájezd:

8. listopadu jsme někteří jeli  do Žďáru nad Sázavou na veletrh středních škol, škoda, že jsme nemohli jen všichni.

Byl tu celkem velký výběr škol např. školy z Havlíčkova Brodu, Třebíče i Žďáru nad Sázavou, ale našly se tu i některé z Brna, jako třeba Střední škola grafická Brno.

Mohla se zde zkusit virtuální realita, nechat se nalíčit nebo učesat.

Pro žáky z devátého ročníku to byla šance si konečně vybrat svoji budoucí školu.

Zástupcům jednotlivých škol se daly pokládat nejrůznější otázky ohledně škol a všechny nám je vždy s radostí odpověděli.

Mohli jsme si vzít taky letáčky, kde jsou o školách podrobnější informace.

Všichni k nám byly velice milý a otevření.

Byli tu zkušení technici nebo šikovné kuchařky, ze školy, kde se dá vyučit např. obor hotelnictví.

Místnosti byly zaplněný žáky, kteří chodili od jedné školy k druhé.

Veletrh škol se dle našeho názoru vyvedl lépe než minulý rok.

Už vím,  kam bych si mohl podat přihlášku.