Exkurze do Vídně 2022

V pátek 14. října se zájemci z 9. ročníku vydali na tradiční podzimní zájezd do Vídně. Rakouská metropole je nejprve nečekaně přivítala deštivým počasím, které se během chvilky naštěstí proměnilo a tak si mohli užít procházku historickým centrem města, kde se zastavili u mnohých známých památek. Měli možnost vidět například zimní sídlo Habsburků Hofburg, gotickou katedrálu St. Stephansdom, budovu moderní architektury Haashaus, galerii umění Albertinu,… Odpoledne potom strávili návštěvou zábavního parku Prater, kde mnozí z nich  vyzkoušeli nejrůznější atrakce. Během zájezdu měli žáci i příležitost svoje znalosti cizího jazyka využít v běžné komunikaci, což je jistě dalším plusem našeho výletu do zahraničí.

Za vyučující německého jazyka Mgr. Alena Bílková

A jak se zájezd líbil našim žákům?

„Ve Vídni to bylo hodně dobré a nejvíc se mi líbil Prater a Katedrála svatého Stěpána.
O Vánocích bych tam jela znovu, podívat se na vánoční trhy, které tam jsou prý krásné.“
Natálie Vrbková, 9.B

„Ve Vídni se mi moc líbilo a jela bych tam znovu. V Prateru jsem byla na obřím kole, ze kterého byl hezký výhled na město.“
Nela Dočekalová, 9.C

„Ve Vídni se mi velmi líbilo, bylo tam mnoho srandy. O Vánocích bych jel znovu.“
Marek Mičánek, 9.B