Návštěva muzea

Výuka občanské výchovy v 6. a 7. ročníku byla v listopadových dnech zpestřena návštěvou Městského muzea ve Velké Bíteši. Během poutavého výkladu jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o historii našeho města – od jeho založení, povýšení na město až po současnost.

Žáci si prohlédli mnoho exponátů, které jim přiblížily život v našem městě v dobách dávno minulých. Zaujala je zmínka o městských právech – zejména o právu hrdelním a soudních procesech ve středověku. Mnoho informací žáci získali také o rozvoji řemesel a ceších.

Na prohlídku muzea navazovala návštěva místního kostele sv. Jana Křtitele. Pozornost dětí upoutaly především mohutné hradby se střílnami. Uvnitř kostela jsme mohli obdivovat poměrně vzácný dvoulodní prostor a nové barokně laděné varhany. Měli jsme příležitost vystoupat i na věž. Poslechli jsme si pověst o Velkém zvonu, svini a pasačce, která byla příjemným zakončením naší výpravy za historií Velké Bíteše.

Mgr. Lucie Kubíčková

199200201202203204