Vítězství v Okresním přeboru základních a středních škol v šachu

Žáci reprezentující naši základní školu se opět zúčastnili Okresního přeboru základních a středních škol v šachu. V letošním roce poprvé hrála družstva všech kategorií dohromady. Naše děti měly tedy možnost změřit síly i s hráči o deset let staršími. Polovina loňského týmu odešla na víceletá gymnázia, bylo tedy nutné zapojit i nováčky.

Družstvo bojovalo ve složení: 1. Metoděj Vojtěch, 2. Adam Ošmera, 3. Filip Valeš, 4. Sofie Topinková.

S náskokem se podařilo obhájit 1. místo v kategorii I. stupeň ZŠ a vybojovat si postup do krajského kola.

Navíc naši šachisté v celkovém pořadí turnaje nechali za sebou i několik středoškolských týmů.

K dosaženým úspěchům všem účastníkům i jejich trenérovi gratulujeme a přejeme jim i nadále hodně štěstí v dalších soutěžích.