Projekt Voda

Voda je život a její nenahraditelnost si připomínáme Světovým dnem vody již od roku 1993 každý 22. březen. Kolem vody se v sedmých třídách točilo vše v jednom z  dubnových týdnů. Žáci pracovali se svými třídními učitelkami na připravených pracovních listech, využívali nejen učebnice a dosavadní znalosti, ale také písemné podklady a informace získané díky  školním tabletům.  A celý pátek 14. dubna 2023 téma vody rozebírali v rámci učiva přírodopisu, dějepisu, zeměpisu a českého jazyka.

Na konci si zjištěné nejzajímavější  informace předali formou powerpointových prezentací. Závěrem celý den zhodnotili formou dotazníku, v němž se mimo jiné zamýšleli nad tím, jak oni sami s vodou nakládají.

Snad nyní bude připadat žákům smysluplnější a potřebnější s vodou opravdu šetřit a vážit si jí.

Za třídní učitelky sedmých tříd Mgr. Eva Čermáková