Projekt Řecko

Období od 29. května do 5. června probíhalo v šestém ročníku ve znamení projektu Řecko.

Téma oblíbeného tradičního projektu prolínalo výukou mnoha vyučovacích předmětů.

V zeměpisu se šesťáci seznámili s geografickými údaji o této zemi, v přírodopisu s řeckou přírodou – flórou i faunou. Občanská výchova znalosti o Řecku doplnila zvyky a zajímavostmi z kultury. Ve výtvarné výchově si děti zkusily vyzdobit tradiční nádoby vzory typickými pro tuto oblast. Hodiny českého a anglického jazyka, dějepisu se zaměřily na antické období řeckých dějin. Angličtina doplnila slovní zásobu o názvy řeckých jídel a recepty.

Zajímavý týden utekl jako voda. V pátek měla každá třída vlastní program, který jim připravily jejich třídní učitelky a asistentky. Den začal slavnostně společným tancem sirtaki, známým jako tanec Řeka Zorby. Poté se třídy věnovaly tradičním řeckým pokrmům, které si samy uvařily. Vše dovršila tvorba výstupní společné velkoformátové práce a zhodnocení toho, co vše se během týdne dozvěděli.

Symbolickou tečkou se stala následující pondělí olympiáda, kde šesté třídy závodily mezi sebou v tradičních i netradičních disciplínách.

Výborná spolupráce pedagogů umožnila dětem i v hektickém období závěru školního roku prožít zajímavý týden.

třídní učitelky 6. ročníku