Mohelenská hadcová step

V pátek 19. května a 2.června navštívili žáci sedmých tříd přírodní rezervaci Mohelenskou hadcovou step. Na místě se rozdělili do 2 skupin. Každá skupina pak vyrazila se svým vyučujícím na naučnou vycházku tímto jedinečným územím. Během cesty žáci ve dvojicích vyplnili pracovní listy podle výkladu učitelů nebo vyhledávali informace na naučných panelech. Hlavně však měli možnost pozorovat nejrůznější druhy rostlin a živočichů přímo venku v přírodě. Sysla obecného sice tradičně opět nikdo neviděl, ale vynahradily to krásně zbarvené ještěrky zelené, které si mnozí stihli i vyfotit. Skupina, která jela na exkurzi v červnu měla větší štěstí na pěkné a slunečné počasí, proto mohla pozorovat i různé druhy motýlů a jiného hmyzu. Všichni si jistě užili i odpočinkovou přestávku na svačinu, během které si někteří osvěžili své unavené nohy v řece Jihlavě.

Za vyučující přírodopisu Mgr. Alena Bílková