Soutěž Mladý zahrádkář

V pátek 12. 5. 2023 se ve Velkém sále Administrativního a kongresového centra Florián ve Žďáře nad Sázavou konala opět soutěž Mladý zahrádkář. Atmosféra byla přátelská, všichni dostali občerstvení a na konci měli organizátoři pro všechny soutěžící dárek a pro učitele květinu.

Naši školu reprezentovaly tentokrát čtyři dívky z 9. ročníků.

Zase se  pilně se na soutěž připravovaly-zopakovaly jsme si poznávání semen, učily se poznat některé pokojové rostliny, ovoce a zeleninu a tradičně jsme společně vyrazily ven za praktickým poznáváním okrasných květin.

Umístění nebylo vůbec špatné, dívky obsadily přední místa - 5., 6., 8. ( z 20 soutěžících).

Děkujeme všem dívkám za vzornou reprezentaci naší školy.

A na příští rok si budu muset vybrat a vychovat nějaké mladé zahrádkáře z řad mladších žáčků. Doufejme, že budou stejně šikovní.

Ing. Renáta Pelánková