Taktické cvičení

Pojem taktické cvičení znají především hasiči. Co to obnáší, už od 14. června ví i skupina 23 žáků naší školy, kteří se ho mohli zúčastnit na místní hasičské zbrojnici. Taktické cvičení se provádí za účelem přípravy jednotek PO při záchranných pracích, které mohou nastat při nějakých mimořádných událostech.

Nejdříve dostali žáci instrukce od školitele hasičů pana Špačka. Žáci se stali účastníky hromadného neštěstí – svá zranění měli popsaná na lístečcích. Pak byl vyhlášen poplach a přijely tři jednotky hasičských záchranných sborů. Hasiči zjišťovali, co se stalo, a pak poskytovali pomoc. Jak se říká „těžko na cvičišti, lehko na bojišti“, tak posádky musely svůj zásah nacvičit, aby potom v reálu nedošlo k žádnému pochybení. Žáci byli velmi trpěliví a ukáznění. Některé činnosti se musely opakovat, než se začalo cvičit naostro. Za své snažení dostali malé občerstveni. A na závěr si mohli prohlédnou zařízení hasičské zbrojnice a hasičskou techniku.

Všem zúčastněným žákům moc děkuji, že pomohli při této akci.

Mgr. Marie Vlčková