Projekt Zdraví

22. 6. se uskutečnil projekt o zdraví v osmém ročníku. Žáci zde mohli uplatnit získané informace z průběhu celého roku, kdy se o lidském těle, zdraví a zdravém životním stylu dozvídali nejen z hodin přírodopisu, výchovy ke zdraví, tělocviku, ale strávili nemalé chvíle i se zástupci integrovaného záchranného systému, kteří jim předali nejen teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti. Žáci nejprve pracovali po třídách v rámci dílen, poté proběhla celoročníková soutěž, kde museli předvést např. ošetření zraněného, najít správný orgán či kost, pantomimicky předvést onemocnění nebo úraz, popsat, jak by postupovali v případě nehody či zranění apod. Velké vzrušení přinesla disciplína s transportem zraněného přes překážkovou dráhu. Projekt byl příjemným završením celoroční práce.

za učitele 8. ročníku Mgr. Markéta Velebová