Jedeme do finále – Filipův pohár

V úterý 19. prosince proběhlo vyhlášení výsledků krajského kola soutěže pro žáky 6. ročníků Filipův pohár.

Soutěž Filipův pohár finanční gramotnosti zábavným způsobem ověřuje znalosti dětí v zacházení s penězi, hospodaření domácnosti, v oblasti moderních platebních metod i finančních produktů.

Žáci od 1. do 30. listopadu plnili různé úkoly z oblasti finanční matematiky v aplikaci Filip – Poznej svět financí. Za plnění úkolů, testy a každodenní odpovědi na otázky získávali zlaťáky, kterých měli nasbírat co nejvíce.

Naši žáci v krajském kole zvítězili a budou nás reprezentovat ve finále, které proběhne v Praze v budově ČNB 29. ledna 2024.

Nejvíce zlaťáků nasbírali tito žáci: Valeš Filip, Oberreiter Marek, Malý Petr, Ulman Vojtěch a Špičková Bára. Přejeme jim, ať se jim v Praze daří co nejlépe.

Mgr. Dagmar Kolářová a Mgr. Marie Suchá