Poetická vystoupení na recitační přehlídce

Na prvním stupni se uskutečnil druhý ročník recitační přehlídky, která propojuje umělecké nadání a setkávání dětí, pedagogů a veřejnosti. Přizváni byli i letos recitátoři z místních mateřských škol a ZŠ Lípa.

Tři kategorie přehlídky, plné talentu a zaujetí, nabídly přítomným rodičům a pedagogům ukázku recitačních dovedností. Nejmenší recitátoři teprve objevují krásu rytmu, starší se v rýmech již zabydleli. Bylo patrné, jak pečlivě se všichni věnovali přípravě, aby každé slovo znělo opravdu živě a upřímně. Pro odbornou porotu nebylo snadné vybírat mezi jednotlivými projevy recitátorů, a tak si každý účastník odnesl dávku povzbuzení, dárek a pochvalu.

Recitační přehlídka si také získala pozornost Sdružení rodičů a přátel školy i vedení města. Starostka města spolu s paní ředitelkou přišly účastníky přehlídky přivítat. Jejich přítomnost jasně ukázala, že kultura a umění mají v naší škole významné místo a jsou podporovány na všech úrovních.

Děkujeme firmě PBS Velká Bíteš, a.s. za věnovaná ocenění pro žáky.

Mgr. Marcela Doubková