Den Země ve školní družině

Den Země je celosvětový svátek, jehož datum připadá na 22. dubna. Je to svátek, který svým poselstvím oslovuje mnohé z nás. Ve školní družině vždy rády připravujeme rozličné aktivity pro děti. Připravily jsme šifrovanou stezku, na které děti sbíraly písmenka, která je následně dovedla k úplnému dokončení tajenky. V tento den jsme také tvořily, naší aktivitou byla hliněná mandala vyzdobená drobnými luštěninami a vytlačovanými motivy. Napříč odděleními se sázely i přesazovaly rostlinky, třídil odpad, omalovávalo a hrály hry s eko tématikou. K této příležitosti jsme opět uskutečnily výtvarně-tvořivou soutěž, která nesla název Kamenné radosti Země. Všem, kteří se zúčastnili, děkujeme za příspěvky.

Pavla Petrovová
vedoucí školní družiny