Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Ošetřovné po znovuotevření I. stupně školy

K problematice ošetřovného Poslanecká sněmovna schválila pozměňovací návrh, který upravuje nárok na ošetřovné do 30. 6. 2020. Podle pozměňovacího návrhu se předpokládá, že nárok na ošetřovné bude dán tehdy, pokud dítě nebude do školy docházet s ohledem na možnost ohrožení jeho zdraví nebo zdraví jiných osob, které žijí s dítětem v domácnosti, z důvodu koronaviru.

Důvod pro neumístění dítěte ve škole bude zákonný zástupce povinen uvést na tiskopise „Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení“.  Tento výkaz bude po podpisu zákona prezidentem upraven a zveřejněn na https://eportal.cssz.cz/web/portal/tiskopisy-vpduvz

Návrh zákona, schválený poslanci dne 13. 5. 2020, schválil Senát dne 20. 5. 2020 a nyní zbývá už jen podpis prezidenta republiky.

Anketa

Na jaký hudební nástroj hraješ?
Výsledky

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Učebna v přírodě
  • Příroda velkobítešska
  • Ověřená firma
Nahoru