Školní parlament

Smyslem Školního parlamentu je zvýšení vlivu žáků na dění ve škole, být aktivním žákem/občanem. Žáci se seznamují s principy demokracie v praxi. Učí se odpovědnosti, demokratické diskuzi a způsobu řešení problémů. Při schůzkách se trénují v soft skills, plánování, realizacích akcí a další.

Zástupci přinášejí návrhy a připomínky spolužáků ke vzdělávacímu procesu, prostředí, školním akcím, vzájemnému soužití. Školní parlament dává podněty, otázky a návrhy vedení školy, učitelům, společně se snaží najít přijatelné řešení.

• Scházíme se 2x v měsíci od 7 hodin v úterý.
  • Za každou třídu z 5. – 9. ročníků jsou voleni jeden až dva zástupci, kteří se dobrovolně účastní a aktivně zapojují.
  • Zástupci na schůzky přinášejí podněty od spolužáků – ke zlepšení, změnám, akcím a podobně.
  • Po skončení schůzek stručně informují své třídy, třídní učitele (nejlépe hned v daný den).
  • Termíny schůzek jsou vyvěšeny na nástěnce u hlavního vchodu.

Mgr. Věra Robotková, koordinátor ŠP

Ve školním roce 2022/2023 uspořádal Školní parlament naší školy tyto akce, poslední se zúčastnil:

• Halloween ve škole 2. stupeň (říjen)
  • Vánoční prodejní bazar – spolupráce (prosinec)
  • Soutěž o NEJHEZČÍ vánočně vyzdobenou třídu – pro 1. a 2. stupeň (prosinec)
  • Převlekový týden pro 5. – 9. ročník (květen)
  • Převlekový týden pro 1. – 4. ročník (květen)
  • Rozhlasové přání pro učitele (březen)
  • Krajské setkání školních parlamentů v Jihlavě – účast 3 zástupců (červen)

Zápisy ze schůzek: