Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví od 25. 2. 2021

Na základě mimořádného opatření MZ s účinností od 25. února Vás informujeme o prostředcích, kterými se budou ve škole žáci chránit:

• respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95)
  • zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC

Z výše uvedeného vyplývá, že od čtvrtka 25. 2. 2021 budou žáci používat respirátor FFP2 nebo KN 95 nebo zdravotnickou obličejovou roušku. Do dne 28. 2. 2021 lze místo těchto uvedených ochranných prostředků používat i jiné ochranné prostředky dýchacích cest, které brání šíření kapének.

Děkujeme za pochopení.