Informace pro rodiče - leden 2022

Informační leták pro rodiče k preventivnímu antigennímu testování a trasování ve školách od ledna 2022

Sdělujeme, že v případě pozitivního testu bude žádanka vystavena takovým způsobem, že dítě dostane písemné potvrzení o pozitivním výsledku antigenního testu (v letáku označeno číslem 2).

pdfInformační leták146 KB

Způsob objednávání osob po pozitivním antigenním samotestu na potvrzovací PCR

Žákům i studentům by měla být po nahlášení výsledků ze strany školy automaticky vystavena tzv. eŽádanka na provedení PCR testu.

Poté je nutné se objednat na potvrzovací PCR test, což je možné trojí cestou:

• on-line prostřednictvím objednávkového systému Kraje Vysočina - https://odbery.kr-vysocina.cz/odber-info/ezadanka
  • telefonicky prostřednictvím krajské infolinky 564 602 602 nebo 564 602 604

Není možné přijít na odběrové místo bez předchozího objednání – pracovníci odběrového místa budou vždy odkazovat na objednávkový systém nebo na krajskou telefonickou linku pro objednávku na konkrétní termín.