Nekategorizováno

Návštěva Prahy

Ve čtvrtek 25. května 2023 jsme se s žáky 5.A a 5.B vydali na exkurzi do Prahy. Po zdolání ranní dopravy a drobné fronty před nástupem na lanovku jsme se ocitli na Petříně. V zrcadlovém bludišti i na rozhledně si všichni vyfotili krásné snímky a následně jsme mohli pokračovat k Pražskému hradu. Prohlédli jsme si nádvoří a stihli jsme i střídání stráží. Přes zámecké schody a Malostranské náměstí jsme pokračovali dále ke Karlově mostu. Po jeho úspěšném překonání v plném počtu jsme pospíchali na Staroměstské náměstí. Orloj se nám ukázal v plné kráse a po zhlédnutí všech jeho postaviček a krátké přestávce na svačinu jsme se vydali směrem na Václavské náměstí. Zde jsme obdivovali sochu sv. Václava i překrásnou budovu Národního muzea. Naše pěší cestování nám zpestřila cesta metrem až do obchodního centra Chodov. Zde si děti v rámci rozchodu nakoupily občerstvení nebo drobné dárečky. Na zpáteční cestě nám dálnice dopřála plynulý provoz, takže návrat proběhl v očekávaném čase. Díky krásnému počasí a minimu komplikací jsme si mohli výlet náležitě užít a určitě si na něj všichni uchováme pěkné vzpomínky.

Mgr. Michaela Kalinová

Vánoční přání

Vánoční přání

Krásné Vánoce a šťastný nový rok přejí žáci a zaměstnanci Základní školy Velká Bíteš.

Online školní družina

Školní družina zahájí od 6. 4. 2021 on-line odpolední vysílání přes aplikaci Teams.

Číst více...

Zápis k povinné školní docházce

Zápis k povinné školní docházce proběhne v souladu s právními předpisy v termínu dle školského zákona, tedy v průběhu dubna, ale uskuteční se s největší pravděpodobností vzhledem k opatřením vlády bez osobní přítomnosti dětí a zákonných zástupců.

Dobu zápisu do prvního ročníku základního vzdělávání stanovuje ředitel školy, a to v souladu se školským zákonem (§ 36 odst. 4). Upřednostníme podání přihlášky bez osobní přítomnosti zákonného zástupce dítěte ve škole (datová schránka, email s elektronickým podpisem), případně dle konkrétní situace osobně do školy nebo poštou.

Po ukončení nebo snížení mimořádných opatření se škola bude snažit uspořádat setkání se zapsanými dětmi zaměřené na seznámení se s prostředím školy, vzdělávacím programem, učiteli a prostory školy (motivační část). Toto setkání nebude nyní součástí zápisu.

Postupně sdělíme upřesňující informace.

Sledujte průběžně webové stránky školy.