Den zvířat

V pondělí 10. října 2016 proběhl na naší škole Den zvířat. Jednalo se o představení domácích mazlíčků chovaných v domácnostech žáků. Ve 3 výstavních prostorech bylo celkem 60 zvířat.

K vidění byli např. savci - kočka domácí, ježek bělobřichý, potkan, křečík džungarský, křeček syrský, morče, králík domácí, z plazů - agama vousatá, korálovka ruthenova, užovka červená, želva zelenavá, ž. stepní, ž. nádherná, z ptáků holub domácí, papoušek pestrý, andulka vlnkovaná a z bezobratlých živočichů např. oblovka obrovská, pakobylka rohatá.

Výstavu si prohlédli všichni žáci naší školy a seznámili se tak se zájmy svých spolužáků.

Mgr. Pavel Holánek

Postřehy žáků:

• Na dni zvířat se mi líbil zájem dětí všeho věku, ten úžas v jejich očích.
    Jarda Kokeš 9.A
  • Celkem se mi výstava líbila. Byla to dobrá a poučná akce.
    Pavel Drápela 9.A
  • Během hodiny českého jazyka jsme se byli podívat na výstavu v rámci Dne zvířat. Mazlíčků tam bylo opravdu hodně. Líbilo se mi, že tam nebyli jenom ti nejběžnější, ale že tam byli třeba hadi, ježci a zvířata, která nemá jen tak každý. Bylo hezké poznat, kdo má jaké mazlíčky.
    Petra Procházková 9.B

031032033034029