Aktuality

Krajské kolo v přespolním běhu

Družstvo našich mladších žákyň si druhým místem v okresním kole přespolního běhu vybojovalo právo startovat i mezi nejlepšími školami celého kraje. 13. 10. 2016 se šestice děvčat vydala do Žďáru nad Sázavou, kde dosáhla obrovského úspěchu, když doběhla opět na 2. místě. Nad síly našich děvčat byla pouze škola se sportovním zaměřením - ZŠ Evžena Rošického v Jihlavě, která postoupila do republikového finále.

Mezi jednotlivci znovu vynikla Sofie Padyšáková, která stejně jako v okresním kole ihned od startu udávala tempo a suverénně si doběhla pro zlatou medaili. Vítězství je o to cennější, jelikož tentokrát porazila i atletky „profesionálky" např. ze Sportovního gymnázia NMnM či z již zmiňované sportovní školy z Jihlavy. Dalšího výborného výsledku dosáhla Dominika Svobodová, která se tentokrát vyhnula pádu a doběhla osmá.

Složení družstva bylo stejné jako v okresním kole, pouze chybějící Karolínu Balejovou nahradila Leona Matyášová.