Den stromů 2016

20. říjen je vyhlášen jako Den stromů a my si ho připomínáme formou projektového vyučování v 7. ročníku. S předstihem se všichni žáci zapsali do skupin, ve kterých pak v den D pracovali. Záměrně názvy skupin byly trochu tajuplné (badatelská, experimentální, dramaticko-detektivní, tvořivá), aby žáci předem netušili, co je čeká. Jedni v terénu zkoumali velikost a stáří stromů, pomocí klíče určovali druhy stromů, vytvářeli frotáže a koláže, jiní se zabývali pověstmi o stromech, hledali obce a státy, které mají ve znaku stromy, pod mikroskopem zkoumali průduchy listů nebo vytvářeli recyklovaný papír. Navíc po celý den probíhala soutěž o nejzelenější kolektiv (tím myslím barvu oblečení, ne pokožky :-)), vyhrála třída 7.A.

Druhý den ráno se společně sešli, aby si navzájem předvedli, co předešlý den vyzkoumali a vytvořili. Žáci prezentovali svou činnost podle skupin, ve kterých pracovali, s výstupem se zapojili úplně všichni. Je nutné podotknout, že od první chvíle bylo patrné, že už mají zkušenosti s vystupováním před tabulí z předešlých projektů, takže tentokrát byl jejich projev mnohem jistější a hlasitější.

Podle ohlasů žáků se projekt vydařil, každý si v něm našel něco, co ho zaujalo.

za kolektiv učitelů 7. ročníku Mgr. Markéta Velebová

046 058057056055054053052051