Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

V Brně na exkurzi

V pátek 9. prosince si žáci šestého ročníku zpříjemnili závěr týdne návštěvou brněnského planetária a Anthroposu.

V prvně zmíněné instituci na ně čekala pořádná porce informací o vesmíru, sluneční soustavě, souhvězdích. Člověk toužil létat odnepaměti, první vážné pokusy o létající stroje vidíme už u Leonarda da Vinciho, jenž byl v naučném programu také zmíněn. A asi by se divil stejně jako my, kdyby mohl spatřit dnešní letadla a nejrůznější vesmírné koráby, které jsme sledovali v naučném pořadu a které člověk posílá za hranici atmosféry.

V Anthroposu jsme se vrátili o desítky, tisíce a miliony let zpátky a ponořili se do dávnověku, kdy Zemi obývali naši prapředkové. Rozdělili jsme se do dvou skupinek a naši průvodci nás upozornili na nejdůležitější exponáty, kterými se Anthropos pyšní. Můžeme být rádi, že muzeum o pravěku v Brně existuje, podobné najdeme až v Paříži.

Mgr. Eva Čermáková

111113114112

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Učebna v přírodě
  • Ověřená firma
Nahoru