Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Páté třídy v Technickém muzeu a Planetáriu

Ve čtvrtek 1. prosince 2016 se páté třídy s pedagogickým doprovodem vypravily do Brna do Planetária a Technického muzea. Nejdřív jsme navštívili Kraví horu, kde se nachází Planetárium. V sále digitária jsme zhlédli program s názvem Úžasné planety o naší Sluneční soustavě. Ve výpravném představení jsme nahlédli pod pokličku vzniku Sluneční soustavy a zjistili jsme, kdy a kde se vzalo Slunce s planetami. Na vlastní oči jsme spatřili ta nejzajímavější zákoutí našeho planetárního systému a podívali se do míst, kam se doposud odvážily jen meziplanetární sondy. V průběhu programu dostávali žáci otázky k tématu, prohlédli si hvězdy, souhvězdí, planety, komety a další vesmírné objekty.

Po návštěvě Planetária jsme odjeli do Technického muzea, kde jsme prošli uličkou řemesel, prohlédli si sbírku motorek, expozici dinosaurů a skončili ve fyzikální herně. Hlavně ve fyzikální herně jsme si vyzkoušeli spoustu technických vynálezů a zajímavostí v praxi. Myslím, že se žákům tahle zeměpisně-fyzikální exkurze líbila a odnesli si hodně poznatků i do praktického života.

RNDr. Iva Syslová, Mgr. Eva Mičánková, Mgr. Markéta Hradilová

142143144145146147

148149150151152153

 

 

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Učebna v přírodě
  • Příroda velkobítešska
  • Ověřená firma
Nahoru