Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Lyžařský výcvikový kurz

Naše škola pořádá každoročně pro žáky 7. ročníku povinný lyžařský výcvikový kurz na Fajtově kopci. Letos se kurzu zúčastnilo celkem 59 žáků. Výcvik sjezdového lyžování probíhal až na větrný pátek za ideálních podmínek. Zdatnější lyžaři začali hned v pondělí sjíždět hlavní sjezdovku, žáci, kteří stáli na lyžích poprvé, začali výuku v mírnější části areálu. Nicméně i úplní začátečníci se během středy přesunuli na mnohdy záludný prudší svah a zvládli základní techniku lyžování.

Kurz je přínosem pro žáky jak po pohybové stránce, tak podporuje i zlepšení třídních vztahů.

Kromě výuky obloučků se uskutečnil i školní závod v obřím slalomu, který absolvovali všichni žáci. V kategorii chlapců zvítězil Jakub Hekal ze 7. A, mezi děvčaty favorizovaná Sofie Padyšáková (taktéž ze 7.A).

Lyžařský týden proběhl bez problémů a tentokráte i bez zranění.

za instruktory LVK Mgr. Naďa Malcová

255

256257258259260261262263264265266267

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Učebna v přírodě
  • Ověřená firma
Nahoru