Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Historie všedního dne

Tak obyčejně a všedně zněl název vzdělávacího programu ekologického střediska Chaloupky, který si od 13. do 17. února 2017 užily děti ze IV.C. Kromě názvu už bylo všechno velmi neobyčejné!

Nevšední bylo porovnání práce lidí v dobách dřívějších, jejich přístup k přírodě i jejich hodnoty s dobou současnou. Nevšední byly formy práce - od her, pantomimy, po vyzkoušení si domácích prací jako pečení chleba, vaření polévky, kácení a řezání stromů, krmení domácích zvířat, stopování, vyřezávání, tkaní...

A konečně, neobyčejné a krásné bylo prostředí zasněžených Chaloupek s výbornou domácí kuchyní, přátelským chováním personálu a profesionálním přístupem lektorů.

Obtížné pro žáky bylo nejen naučit se různé činnosti, ale spolupracovat, postarat se o své věci, sám si uklízet, balit. Byla to také výborná příležitost poznat kamarády, kteří pomohou, spolupracují - a je s nimi legrace. Závěrem je třeba všechny děti pochválit za dodržení pravidel - zvládli to výborně a „chaloupečtí" nešetřili chválou.

Mgr. Táňa Filipová, třídní učitelka

276277278279280281282283284285286287288289290

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Ověřená firma
  • Učebna v přírodě
  • Příroda velkobítešska
Nahoru