Zeměpisné soutěžení

Jarní měsíce jsou vždycky ve znamení zeměpisných soutěží. Jako první na žáky základní školy čeká okresní kolo zeměpisné olympiády, na kterou do Žďáru nad Sázavou jezdí nejlepší ze školního kola soutěže. V letošním roce to byli Tomáš Barák, Jakub Hekal a Michal Uherka. Všichni chlapci se umístili v první polovině výsledkové listiny a přede vším Tomáš Barák se umístil na výborném 4. místě jako první mezi základními školami, před ním byli pouze žáci z gymnázia. Ani Jakub Hekal se neztratil a skončil na výborném 8. místě. Jako další následovalo zeměpisné klání o nejlepšího přeborníka v soutěži o Kraji Vysočina. Do Jihlavy odjeli tentokrát pouze dva žáci Tomáš Barák a Barbora Šínová. Přestože jsou to pouze žáci 6. ročníku mezi staršími soupeři se opět neztratili. Poslední zeměpisné klání bylo opět v Jihlavě. Tentokrát se jednalo o krajské kolo soutěže Eurorebus. Do Jihlavy jsme odjeli vždy ve tříčlenných skupinách, které vyplňovali jeden test. Za šesté ročníky to byli Tomáš Barák, Míša Káňová a Tadeáš Bárta, za sedmé ročníky Jakub Káňa, Sára Topinková a Sabina Gášpárová za osmé ročníky Vendula Ficová, Tomáš Hanzl a Michal Uherka. Žáky druhého stupně doplnili i nejmladší z kategorie Tomáš Kučera, Jan Jurný a Jáchym Moučka. Velkým překvapením pro nás bylo vítězství a postup do celostátního kola nejmladších soutěžících. Tomášovi, Honzíkovi a Jáchymovi gratulujeme, vážíme si jejich výborné reprezentace naší základní školy a přejeme hodně úspěchů v celostátním kole počátkem června v Praze.

Mgr. Cendelínová Jaroslava, učitelka zeměpisu