Svatováclavský pochod

Ve středu 28. září 2017 proběhl již 8. ročník turistického pochodu, který naše základní škola organizovala ve spolupráci s Českou společností ornitologickou, LT Prosatín a Okrašlovacím spolkem Dolní mlýn. Na trase dlouhé 6 km čekaly na účastníky různé úkoly. Střelba ze vzduchovky, na ornitologickém stanovišti ukázky odchycených ptáků i s výkladem (kos černý, pěnice černohlavá, budníček menší), pohybově byly zaměřená stanoviště s chozením po „lajně" (slackline) a oblíbený sumoběh. U mlýna se zase všichni dozvěděli co je nového na Dolním mlýně.

Ti, co si vybrali 14 km trasu, se prošli ještě navíc zajímavým okolím Křoví a jako bonus si nasbírali ještě houby.

Na závěr se v přírodní učebně u školy opékaly špekáčky. Mezi 118 účastníků patřily většinou rodiny s dětmi. Na závěr patří poděkování všem, kteří se na organizaci akce podíleli, včetně svatého Václava, jenž zajistil nádherné počasí.

Mgr. Pavel Holánek

071072073074075076077078079080