Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Návštěva městského muzea

V průběhu prvních listopadových dnů se žáci 6. ročníku vydali na exkurzi do Městského muzea ve Velké Bíteši. Dozvěděli se informace o historii našeho města – od jeho založení až po současnost. Žáky zaujaly vystavené dobové předměty, mapy a fotografie. Největší pozornost věnovali hrdelnímu právu a řemeslům, kterým se obyvatelé Bíteše věnovali.

Na prohlídku muzea navazovala návštěva místního kostela sv. Jana Křtitele. Vystoupali jsme i na hradební věž, kde jsme si poslechli pověst O velkém zvonu, svini a pasačce. Pro ty, kteří tuto pověst neznali, byla příjemným zakončením naší výpravy za historií Velké Bíteše.

Mgr. Lucie Kubíčková

132133134135136

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Ověřená firma
  • Učebna v přírodě
Nahoru