Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Den stromů

Projektový den sedmých ročníků s názvem Den stromů proběhl první listopadový den. Tento novodobý svátek stromů si v České republice připomínáme 20. října. Slaví se většinou sázením nových stromků. Ale naši žáci měli jinou práci - v badatelské, experimentální, dramatické a tvořivé dílně.

Myslíme si, že zajímavých zážitků si děti z netradičních činností odnesly opravdu hodně. Zkoumali, v jakých erbech a znacích najdou strom, seznámili se s keltským stromovým horoskopem, snažili se vžít se do pocitů stromů, někteří dokonce dokáží změřit výšku stromu a vypočítat jeho stáří.

Všechny nové informace si žáci předali na prezentaci 2. listopadu. Kromě nově nabytých vědomostí si snad žáci odnesli také přesvědčení, že stromy jsou pro nás opravdu důležité a zaslouží si naši ochranu.

Mgr. Eva Čermáková

170171172173174175

 

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Ověřená firma
  • Učebna v přírodě
Nahoru