Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Čtvrťáci v knihovně

Žáci čtvrtých tříd letos poprvé zavítali do knihovny. Tentokrát pro ně byla vybrána motivační hra nakladatelství Thovt Na stopě pravěkým záhadám.

V první části si s paní nakladatelkou společné popovídali nejen o pravěku, ale také o vzniku naší planety a dinosaurech. Vlastní hra připomínala bludiště. Děti se rozdělily do několika skupin, každé skupině byl přidělen jeden mamut a vcházel do bludiště z jedné ze čtyř světových stran. Děti mamuty postupně posunovaly po hracím poli, hledaly výhodné cesty, obracely karty a plnily úkoly skryté v bludišti, za které získávaly pro svou skupinu body. Informace vyhledávaly knihách o pravěku, takže si perfektně procvičily orientaci v textu a jeho porozumění.
Hra hodině hra skončila vyhodnocením a vyhlášením vítězné skupiny.

Byl to úžasný zážitek a všichni jsme si to si to náramně užili.

RNDr. Iva Syslová, Mgr. Magda Videnská, Mgr. Věra Robotková

185186187188189

 

192190193

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Ověřená firma
  • Příroda velkobítešska
  • Učebna v přírodě
Nahoru