Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Vánoční sportovní den

Turnaj ve vybíjené

Ve středu  20. 12. 2017 se uskutečnil IV. ročník Vánočního turnaje ve vybíjené 6. a 7. ročníku. Každé družstvo mělo 10 hráčů + 2 náhradníky a musela být splněna podmínka minimálně 5 děvčat v poli. Složení družstva neurčoval učitel, každá třída si své družstvo volila sama a na úvod si kapitán vylosoval jednu ze dvou skupin. Zde se hrálo systémem každý s každým a poté první dvě družstva ve skupině postoupila do vyřazovacích bojů. Již rozlosování velmi ovlivnilo celý turnaj, jelikož jedna skupina byla složena pouze ze sedmých tříd a druhá z šestých. Na to zřejmě doplatila třída 7.C, jelikož vůbec nepostoupila ze skupiny. Po velmi kvalitním výkonu  se do finále dostala 7.A a 7.B. Finálový zápas skončil nerozhodně a na řadu tedy přišla tzv. „náhlá smrt“. Zde byla šťastnější 7.A, která tedy celý turnaj vyhrála, na druhém místě se umístila 7.B a bronzový stupínek obsadila 6.A. Při slavnostním vyhlašování výsledků byla oceněna také Iveta Chmelíčková  ze 7.A a Adam Mateja z 6.A, které porota zvolila nejlepšími hráči turnaje.

Turnaj ve florbalu

Po turnaji ve vybíjené následoval turnaj ve florbalu pro třídy z 8. a 9. ročníku. Systém soutěže byl následovný: z každé z 5 tříd se účastnilo 1 družstvo dívek a 1 družstvo chlapců, celkem 10 družstev rozdělených do 2 kategorii (chlapci / dívky). Hrálo se za pěkné atmosféry fandících žáků turnajově každý s každým v dané kategorii, 4 hráči v poli + brankář. O konečném pořadí tříd rozhodoval součet pořadí chlapců a dívek z daných tříd. Jelikož u 1. i 3. místa došlo k rovnosti pořadí, rozhodoval o obsazení medailových příček až rozdíl v počtu nastřílených branek. Ten měla suverénně nejlepší třída 9. B a zaslouženě v turnaji zvítězila. Na 2. místě se umístila třída 9. B a 3. místo obsadila 8. C. Individuální ocenění za nejlepší hráčku turnaje získala Sofie Padyšáková, u chlapců byl zvolen nejlepším hráčem Michal „Učko“ Uherka.

Učitelé TV

297298299300301

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Příroda velkobítešska
  • Ověřená firma
  • Učebna v přírodě
Nahoru