Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Exkurze PBS

Dne 14. a 15. 12. 2017 jsme my, žáci 9. ročníku, navštívili První brněnskou strojírnu ve Velké Bíteši. Nejprve jsme byli poučeni o bezpečnosti při prohlídce závodu. Pak jsme byli seznámeni s První brněnskou strojírnou formou videa. Následně jsme dostali modré reflexní vesty a ochranné brýle a po skupinkách jsme se šli podívat na určité úseky – např. leteckou divizi, zkušebnu, slévárnu, učňovské středisko.

Nejvíce se nám líbila letecká divize a učňovské středisko. Na všech úsecích byl poskytnut výklad o práci zaměstnanců a o strojích, které se zde používají. Na učňovském středisku nám byl vysvětlen popis práce studentů ze střední školy Jana Tiraye.

Na závěr jsme se vrátili do společenské místnosti a tam nás čekal malý dárkový balíček. Jsme moc rádi, že průvodci se nám snažili vše co nejvíce přiblížit a pečlivě odpovídali na naše dotazy.

Děkujeme za vstřícné chování všech pracovníků a za možnost nahlédnout do chodu První brněnské strojírny.

Celkově se nám tento den velmi líbil a určitě bychom doporučovali tuto firmu navštívit.

Aneta Ventrubová, Karel Komrska, za žáky 9. ročníku

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Učebna v přírodě
  • Příroda velkobítešska
  • Ověřená firma
Nahoru