Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

V Ruském centru

Ve čtvrtek 18. ledna si žáci povinně volitelného předmětu Ruský jazyk vyrazili do Brna. Na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity navštívili Ruské centrum - místo, kde si zájemci o ruský jazyk a ruské reálie přijdou na své.

Přivítala je zde energická paní Mgr. Eva Kudrjavceva Malenová, PhD.  A všichni se hned dali do práce. Začalo se samozřejmě představováním, poté si žáci prozradili, jaké mají koníčky. Následovala hra na „hada pamatováka“, jehož tématem byla zvířata. Samozřejmě že jsme se snažili hovořit převážně rusky, pokud nám bylo něco nejasné, paní magistra vše obratem vysvětlila. Závěrečné promítání  ruského současného filmu už jsme skoro nestihli, tak rychle nám více než hodinka v Ruském centru uběhla.

Jsme velmi rádi, že zmíněná instituce působí právě v Brně a můžeme tedy využít její pohostinnosti. Druhé podobné centrum se nachází až v Plzni. V červnu se do Ruského centra opět chystáme a těšíme se na další aktivity.

Mgr. Eva Čermáková

„V Ruském centru jsem si návštěvu opravdu užila. Líbilo se mi, jak paní magistra pěkně mluvila rusky. Dozvěděli jsme se, kde děláme chyby, naučili se nové fráze a slovíčka.“

Gabriela Cvetanova, 9. B

„Akce se mi velmi líbila. Docela mě mrzelo, že jsme v Ruském centru nemohli strávit delší čas. Rád se sem za společnými zážitky vypravím znovu.“

Daniel Sláma, 9. A

„V Ruském centru nás přivítala velmi milá paní, s kterou jsme následně pracovali. Naučila nás spoustu nových slovíček a zhlédli ruský studentský film. Tato výuka byla zábavná.“

Aneta Ventrubová, 9. A

„V Ruském centru jsme se hodně přiučili a také zažili pěknou zábavu s ruskými slovíčky a filmem. Rádi se necháme pozvat znovu.“

Ondra Prchal, Libor Máčka, 9. A, Tomáš Hanzl, 9. B

316

317

 

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Učebna v přírodě
  • Ověřená firma
  • Příroda velkobítešska
Nahoru