Divadelní zájezd

V pondělí 7. května jsme navštívili činoherní scénu Městského divadla v Brně, abychom zhlédli představení Zamilovaný Shakespeare. Trvalo téměř tři hodiny, takže jsme pociťovali jako výhodu, že následující den byl sváteční a my jsme nemuseli vstávat do školy.

Na jevišti se odehrávalo od každého trochu – nechyběla hudba, pěkné  dobové kostýmy, vtip i smutek, nenávist i láska. Navíc jsme mohli sledovat osudy skutečných historických postav, třeba největšího dramatika všech dob, W. Shakespeara, nebo významné anglické královny Alžběty.

Uvedené představení bylo v letošním školním roce poslední. Doufejme, že nebude poslední úplně a nadále bude mezi žáky Základní školy Velká Bíteš zájem o jedinečné divadelní zážitky.

Mgr. Eva Čermáková

Názory žáků sedmých tříd:

„Zamilovaný Shakespeare se mi velmi líbil. Představení bylo legrační, nádherné a napínavé.“
A. Božková, 7. A

„Hezky zpracovaná činohra se nám líbila, často jsme se se spolužáky smáli. Líbilo se  nám, že královna spravedlivě rozhodla o vítězi.“
Dvořáčková, E. Coufalová, 7. B

„Představení se nám velmi líbilo. Divadelní tým byl pěkně sehraný. Představení bylo velmi dlouhé, ale i tak jsme byli spokojení.“
K. Špačková, M. Medla, 7. B