Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

V Praze

V pátek 25. května podnikli žáci sedmých tříd jako každoročně výlet do Prahy. Tradiční trasa byla letos mírně pozměněná. Samozřejmě jsme si nenechali ujít okouzlující prostředí Vyšehradu, zdejší vyhlídku, rotundu sv. Martina a hledání jmen slavných osobností pohřbených na  hřbitově. Potom jsme však poprvé zamířili až na Strahov. Prohledli jsme si docela zchátralý sportovní stadión i budovu kláštera a Památník národního písemnictví. Následovala návštěva Lorety, kde je opravdu  co obdivovat. Nezmeškali jsme slavnostní střídání stráží na Hradě, pokochali se skvostnými šatičkami Pražského Jezulátka a příjemnou procházkou Kampou jsme zamířili k Národnímu divadlu. Odtud už je to kousek na Václavské náměstí, kde na děti čekal zasloužený rozchod. Zvládli jsme i cestu metrem, nikdo nezapomněl nastoupit a vystoupit včas. Exkurzi tedy můžeme považovat za zdařilou.

Mgr. Eva Čermáková

 A co řekli žáci:

Na Slavíně se líbilo M. Zikovi, T. Hotárkovi, B. Škodové a N. Stejskalové ze 7. C a R. Hofmannové z 7. B.

Diamantová monstrance zaujala V. Blažkovou a T. Plockovou ze 7. C..

Do Národního divadla by se jednou chtěli podívat F. Hejmánek a O. Šumbera ze 7. C.

Výměna hradní stráže byla pěkným zážitkem pro V. Březinovou a J. Zachovala či J. Vrzala ze 7. B.

A. Dvořáčková a D. Holíková  z 7. B ocenily netradiční cestu Kampou a barokní andělíčky v Loretě

Výlet bez rozchodu by nebylo to pravé, myslí si např. E. Kozárová z 7. B.

B. Šínová ze 7. C  si exkurzi rovněž  pochvalovala, i když jí návštěva Prahy v páté třídě přišla rozmanitější.

620 copy621 copy622623624625

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Ověřená firma
  • Učebna v přírodě
  • Příroda velkobítešska
Nahoru