Svatý Martin

V pátek dne 09. 11. 2018 jsme si připomněli svátek svatého Martina, kterého jsme očekávali v neděli 11. 11. 2018.

I když za námi tento den svatý Martin na bílém koni „nedorazil“, přesto si prvňáčci na toto téma příjemně užili páteční vyučování.

Nejdříve se seznámili s legendou o svatém Martinovi a pranostikami týkajících se svatomartinského dne. V českém jazyce a matematice řešili zábavné úkoly. Děti spolupracovaly ve dvojicích, vzájemně si pomáhaly. Nechyběla ani písnička o Martinovi v doprovodu Orffových nástrojů, taktéž pohybový doprovod. A samozřejmě jsme i výtvarně tvořili.

Po skončení vyučování děti odcházely ze třídy opravdu spokojené a natěšené na neděli, zdalipak napadne vytoužený sníh :-).

za první třídy  Mgr. Ilona Lišková, Martina Forejtová