Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Slavnosti Slabikáře 2018

„Jsi prvňák, tak musíš každý den číst, aby z tebe jednou něco bylo – a tady  máš Slabikář!“  

Dospělák má  jasno, ale dítěti to na chuti číst nepřidá.

Zkuste si ale předání Slabikáře představit jako slavnost!

Statečný prvňáček se vydává na cestu plnění zábavných úkolů, u kterých využije to, co se dosud naučil. Jako odměnu získává na závěr SLABIKÁŘ. Juch!  A to z rukou svých starších kamarádů, kteří mu na této cestě pomáhali.  Do prvních tříd totiž v tento den přicházejí  za dětmi žáci z devátých tříd,  školními bouřemi ostřílení a zkušení. Dobře vědí, co ty malé čeká, možná si pamatují své vlastní začátky.

Dne  29.11. 2018 proběhlo toto setkání na ZŠ Velká Bíteš a pár fotek snad prozradí, s jakou důvěrou malé děti přijímali pomoc velkých kamarádů  a  jak rychle se ti velcí naučili s malými  komunikovat a získat si je. Na závěr slavnostně předali prvňáčkům vázaný Slabikář,  pro většinu z nás symbol počátků čtení… a na jejich čtenářskou cestu jim popřáli toto:

MILÍ PRVŇÁCI,
NEBUDETE TOMU VĚŘIT, ALE I MY JSME BYLI  KDYSI JAKO VY!
PADALY  NÁM ZUBY A FUNĚLI JSME NAD PÍSMENKY.
DNES MÁME TU ČEST PŘEDAT VÁM SLABIKÁŘ.
JE TO SYMBOL TOHO, ŽE SE OD PÍSMENEK KULÍTE KE ČTENÍ SLOV A VĚT.
(MY VÍME, ŽE NĚKTEŘÍ TO UŽ UMÍTE!)
PROSTĚ -  SLABIKÁŘ JE TAKOVÝ SYMBOL PRO ČTENÍ V PRVNÍ TŘÍDĚ.
ONO JE ÚPLNĚ JEDNO, Z ČEHO BUDETE ČÍST. HLAVNĚ SE NEDEJTE ODRADIT.
MĚJTE ČTENÍ RÁDI A UŽÍVEJTE SI JE. TO VÁM RADÍME MY, ZKUŠENÍ ŽÁCI  DEVÁŤÁCI.

Pod to se nedá nic, než podepsat a poděkovat velkým za pomoc a malým za snahu!

Hezké to bylo.

za kolektiv prvních tříd Táňa Filipová

220221222223224225226227228229230231232233234

 

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Učebna v přírodě
  • Ověřená firma
  • Příroda velkobítešska
Nahoru