Další organizace Velké Bíteše

Velká Bíteš

Aktuality

Mikulášský den v prvních třídách

„Kdy už přijde Mikuláš?“ „Kolik přijde čertů?“ „Přijde i anděl?“...  a další jiné otázky kladli

5. prosince prvňáčci svým paním učitelkám již od rána. Někteří se na tyto bytosti těšili, jiní byli trošku vystrašeni. Až se ozvalo bouchání na dveře a cinkání zvonečku, Mikuláš se svojí družinou byli tu!

„Blll..., byli jste hodní ?“, ptali se čerti. Hodné děti Mikuláš pochválil. Ty, co občas zlobí, čerti „kapánek“ vystrašili. Mikuláš si také naše malé školáky vyzkoušel zábavnými úkoly. Všichni prvňáčci nadpřirozeným bytostem zazpívali nebo přednesli básničku. Andělé je za to odměnili malou sladkostí. Také některé děti dostaly od Mikuláše „povolenku“ začít psát perem. To bylo radosti!

Během dne žáci plnili pekelné a nebeské úkoly z matematiky i českého jazyka, někteří měli taktéž „čertovský“ tělocvik. Na závěr vyučování vyrobili roztomilé Mikuláše, andílky či čerty a všichni se těšili na mikulášský večer ve svých domovech.

Mikuláš, andělé i čertíci byli naši deváťáci. Dobře se na nás připravili a móóc jim to slušelo.                                                                 

Deváťákům i jejich paním učitelkám děkujeme.

Za kolektiv učitelek prvních tříd:  Mgr. Ilona Lišková

245246247248

Zřizovatel

  • Velká Bíteš

Podpořil

  • Kraj Vysočina

Partnerské odkazy

  • Ověřená firma
  • Příroda velkobítešska
  • Učebna v přírodě
Nahoru