Předvánoční bazar 2018

Na základní škole ve Velké Bíteši se pořádal 11. -12. prosince 2018 jubilejní, již desátý Předvánoční bazar. Nejdříve děti donesly věci, které nebyly pro ně už potřebné. Tyto věci se později prodávaly vybranými zástupci tříd. Na bazaru byly vidět hračky, bižuterie, keramika či knížky.

V první den bazaru, pro 2.stupeň, činil výtěžek prodeje 8.190 Kč a druhý den, pro 1. stupeň, činil 9.252 Kč. Celkový a zatím rekordní výtěžek, který se z bazaru získal, je ohromných 17.442 Kč.

Někteří žáci věnovali i vysoký peněžitý dar bez nákupu, jako třeba Anička Coufalová ze 6.A, Oldřich Halabala ze 7.B či Adéla Ráboňová z 9.A.

Výtěžek z bazaru bude věnován nadaci Debra , která pomáhá dětem s nemocí motýlích křídel.

Za žáky školy Kristýna Simonová, 9.C, předsedkyně školního parlamentu